Altının Tahtı Sallandı, Yatırımcı Dümen Kırdı: İslam Memiş “Ciddi Talep Var” Sözleriyle Yeni Rotayı Açıkladı

Yatırımcı küresel piyasalar ve dövizdeki dalgalanmalar nedeniyle güvenli liman arayışında. Altın uzun vadede her dönem kazandıran bir yatırım olarak görülürken vatandaşın güvenli liman arayışında rota değişti.

Altın geçen yıl yatırımcısına yüzde 80’den fazla kazandırdı. Yeni yılda yatar seyir eden izleyen altının tahtı sallanmaya başladı.

Mynet’te yer alan habere göre İslam Memiş, son zamanlarda gümüşe ciddi bir talep olduğunu söyledi. Memiş, İslam Memiş, “Son yıllarda Türkiye’de hem bankalarda hem de fiziki tarafta, Kapalıçarşı piyasasında gümüşe olan talebin ciddi anlamda arttığını gözlemliyoruz” dedi.

GÜMÜŞ ALTINI TAHTINDAN ETTİ

2022’de gümüş, altını gölgede bırakarak yılın yıldızı oldu. Her iki metal de yatırımcılara yüksek getiri sağlayarak cazibesini korudu. Gümüş, altına rakip olarak yatırımcıların radarına girdi.

Uzmanlar, 2024 yılında da altın ve gümüşün yatırımcılara cazip getiriler sunmaya devam edeceğini tahmin ediyor.

Kuyumcu Serkan Hüner, “Yılbaşında 2 bin 70-2 bin 75 bandından sattığımız gram altını bugün itibariyle 2 bin 50 liraya satıyoruz.1 Ocak’ta 20 gram bir bilezik 38 bin 500 lira civarındayken bugün itibariyle 38 bin lira bandında” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x