AVAX, LINK, XRP, SOL ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin kısa vadeli sahiplerinin kar rezervasyonlarına tanık oluyor. Ancak kurumsal yatırımcılar BTC yatırım ürünlerine para yatırmaya devam ediyor. Bitcoin yükselişini sürdürüp 48.000 dolara ulaşabilir mi, yoksa kâr rezervasyonu mu başlayacak? Diğer tarafta AVAX dahil önde gelen altcoin’ler ne yapacak? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın teknik görünümünü inceliyor?

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin bu hafta %10’un üzerinde bir artış göstererek göz kamaştırdı. Bu durum, yatırımcıların fiyatın daha da yükselmesini bekledikleri için acilen Bitcoin satın almak için çabaladıklarını gösteriyor. CoinShares verileri, yatırımcıların son on hafta içinde Bitcoin yatırım ürünlerine 1,44 milyar dolardan fazla para yatırdığını gösteriyor. Beklenti, spot bir Bitcoin ETF onaylanmasının büyük yatırımları çekeceği yönünde. Animoca Brands CEO’su Robby Yung, Berlin’deki Next Block Expo konferansında yaptığı konuşmada, Bitcoin ETF’lerinin “10 ila 12 milyar dolarlık” bir potansiyel gelir yaratabileceğini söyledi.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Uzun vadeli yatırımcılar Bitcoin biriktirirken, 155 gün ya da daha kısa süredir coin tutan kısa vadeli yatırımcılar (STH’ler) Aralık ayında kâr elde etmekle meşguldü. Analist James Van Straten, kâr eden STH’lerin Aralık ayının ilk dört gününde borsalara yaklaşık 5 milyar dolar değerinde Bitcoin gönderdiğini söyledi.

BTC, ETH, BNB, XRP ve SOL analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin güçlü bir yükseliş trendi içinde. Boğalar fiyatı 40.000 doların üzerine çıkardıktan sonra ivme arttı. Minör direnci 41.160 dolardan kolaylıkla temizledi. Son birkaç gündeki yükseliş, göreceli güç endeksini (RSI) aşırı alım bölgesine gönderdi. Bu genellikle bir düzeltme veya konsolidasyon başlatır. Ancak boğalar yavaşlama havasında değil. Alıcılar BTC’yi 48.000 dolar hedefine ulaştırmaya çalışacak. Bu da muhtemelen zorlu bir direnç olarak hareket edecek.

Mevcut seviyeden herhangi bir düşüşün 20 günlük üstel hareketli ortalamada (39,0803 dolar) destek bulması muhtemel. Bu seviyenin altında bir kırılma, traderların çıkışa koştuğunun ilk işareti olacaktır. Bunun, kısa vadeli bir düzeltici aşamanın başlangıcını işaret etmesi mümkün.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Aralık 5 mum çubuğundaki Ethereum uzun kuyruğu, boğaların ayıların fiyatı 2.200 dolarlık kırılma seviyesinin altına çekme girişimlerini engellediğini gösteriyor. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların komutada olduğunu işaret ediyor.

2.200 doların üzerindeki kırılma, 2.500 dolara ve ardından 2.950 dolara kadar bir ralli başlatabilecek yükselen bir üçgen modelini tamamladı. Öte yandan, ayılar fiyatı 2.200 doların altına çekmeye ve agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalışacak. ETH’nin daha sonra 20 günlük EMA’ya (2.104 dolar) kayması mümkün. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, 50 günlük SMA’ya (1.940 dolar) düşüş için kapıları açabilir.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

Ayılar hareketli ortalamaları savunmaya çalışıyor. Ancak boğalar fazla zemin bırakmadı. Bu da BNB’nin 239,20 dolara yükselebileceğini gösteriyor. 20 günlük düz EMA (232 dolar). Ayrıca RSI, orta noktanın hemen altında. Bu da alıcılar ve satıcılar arasında bir denge olduğuna işaret ediyor.

Fiyat 239,20 dolardan keskin bir düşüş gösterirse, aralığa bağlı hareket bir süre daha devam edebilir. Öte yandan, 239,20 doların üzerinde bir kırılma avantajı boğaların lehine çevirecektir. BNB’nin daha sonra 265 dolarlık genel dirence yükselmesi mümkün. Satıcılar fiyatı 223 doların altına çekerlerse kontrolü ele geçirecekler. Bunun da 203 dolara kadar bir düşüş başlatması olası.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Ayılar 4 ve 5 Aralık’ta XRP’yi 20 günlük EMA’nın (0,62 dolar) altına itmeye çalıştı. Ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde sağlam bir alım olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 0,67 dolara çekmeye çalışırken, ayılar bu seviyede yukarı hareketi durdurmaya çalışacak.

Aşağı inerken, fiyat 20 günlük EMA’dan toparlanırsa, 0,74 dolara yükselme olasılığını artıracaktır. Satıcılar bu seviyeyi agresif bir şekilde savunmaya gayret edecek. Ayrıca, XRP’yi bir süre daha 0,56 dolar ile 0,74 dolar arasındaki aralıkta tutmaya çalışacak. Bu arada, ayıların başka planları olması muhtemel. Ayılar, fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmeye çalışacaklar. Böylece, 0,56 dolarlık desteğe meydan okuyacaklar.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL yükseliş trendinde konsolide oluyor. Ayılar 5 Aralık’ta fiyatı 59 doların altına çekmeye çalıştı, ancak boğalar yerlerini korudu. Bu, boğaların seviyeyi desteğe çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

Boğalar, fiyatı 68,20 doların üzerine çıkararak pozisyonlarını daha da güçlendirmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, baş-omuz formasyonunu geçersiz kılacaklardır. Bir düşüş formasyonunun başarısız olması, ilk ayıların pozisyonlarını kapatmak için acele etmeleri ve kısa bir sıkışmaya neden olmaları nedeniyle bir yükseliş işaretidir. Bunun da SOL’u 100 dolara doğru itmesi mümkün. Alternatif olarak, fiyat 68,20 dolardan keskin bir şekilde düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacak. Eğer başarılı olurlarsa, SOL’un 51 dolara kadar düşmesi olası.

ADA, DOGE, AVAX, LINK ve TON analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA’nın 4 Aralık’ta 0,40 dolar direncinin üzerinde kapanması, son birkaç gündeki belirsizliğin boğalar lehine çözüldüğünü gösteriyor.

ADA muhtemelen direncin oluşacağı 0,46 dolara yükselecek. Fiyat bu seviyeden düşer ancak 0,40 doların altına inmezse, yukarı yönlü bir kırılma olasılığını artıracaktır. ADA’nın daha sonra 0,52 dolara fırlaması mümkün. İlk zayıflık işareti 0,40 doların altına düşmek olacaktır. Bu, piyasaların daha yüksek seviyeleri reddettiğini gösterecektir. Ayılar, fiyatı 0,38 doların altına çekerlerse daha da güç kazanacaklar. ADA’nın daha sonra 0,34 dolara kadar düşmesi mümkün.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE yükseliş trendinde. Boğalar, 4 Aralık’ta fiyatı 0,09 dolarlık küçük direncin üzerine çıkardı. Bunu 6 Aralık’ta 0,10 dolarlık direncin üzerine bir hareketle takip etti. Son birkaç gündeki keskin yükseliş RSI’ı aşırı alım bölgesinin derinliklerine itti. Bu da kısa vadeli bir geri çekilme veya konsolidasyon riskini artırdı.

Alıcılar fiyatın 0,09 doların altına düşmesine izin vermezse, 0,11 dolara yükselme olasılığı artar. Ayıların 0,11dolar seviyesini tüm güçleriyle savunması bekleniyor. Çünkü bu seviyeyi aşması halinde DOGE’nin 0,16 dolara kadar yükselmesi olası. Tersine, fiyat düşer ve 0,09 doların altına inerse, DOGE 0,11 dolar ile 0,06 dolar arasındaki geniş aralıkta salınabilir.

Avalanche (AVAX) fiyat analizi

AVAX fiyatı 4 Aralık’ta 20 günlük EMA’dan (21,29 dolar) sıçradı. Bu da yükseliş eğiliminin devam ettiğini ve yatırımcıların düşüşlerde alım yaptığını gösterdi. AVAX için alımlar 5 Aralık’ta da devam etti. Ayrıca, boğalar AVAX fiyatını 24,69 dolardaki genel direncin üzerine taşıdı. Bu, 28,50 dolara ve sonrasında 31 dolara kadar potansiyel bir yükselişin yolunu açıyor.

Ayıların bu seviyede güçlü bir savunma yapması bekleniyor. AVAX ayıları için zaman tükeniyor. Yukarı yönlü hareketi engellemek istiyorlarsa, AVAX fiyatını 22 dolarlık kırılma seviyesinin altına çekmek zorunda kalacaklar. Böyle bir hareket agresif boğaları tuzağa düşürebilir ve uzun likidasyonla sonuçlanabilir. AVAX fiyatının daha sonra 18,90 dolara kadar düşmesi mümkün.

Chainlink (LINK) fiyat analizi

LINK son birkaç gündür 16,60 dolarlık genel direncin yakınında işlem görüyor. Bu da boğaların yukarı yönlü bir kırılma bekledikleri için pozisyonlarını koruduklarını gösteriyor. 20 günlük EMA (14,79 dolar) yukarı eğimli ve RSI 60’ın üzerinde. Bu da yukarı yönlü bir kırılma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Eğer 16,60 doları aşarsa, yükseliş ivmesinin artması mümkün. Böylece LINK’in 18,30 dolara ulaşması olası. Ayılar yükselişi engellemek istiyorsa, fiyatı hızla 20 günlük EMA’nın altına çekmeleri gerekecek. Bunun da LINK’i 50 günlük SMA’ya (13,05 dolar) düşürmesi olası. Bu seviyenin yine boğalar tarafından agresif alımları çekmesi muhtemel.

Toncoin (TON) fiyat analizi

TON son birkaç gündür 20 günlük EMA’nın (2,39 dolar) yakınında işlem görüyor. Bu da daha yüksek seviyelerde talep eksikliğine işaret ediyor. 20 günlük EMA düzleşiyor ve RSI orta noktanın hemen altında. Bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Fiyat 50 günlük SMA’nın (2,30 dolar) altına düşerse, TON’un 2 dolara kadar gerilemesi mümkün. Yukarı yönde, boğaların üstünlüğü ele geçirmek için fiyatı 2,52 dolar ila 2,59 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkarması gerekecek. Eğer başarılı olurlarsa, TON hedef hedefi 3,58 dolar olan yükselen üçgen formasyonunu tamamlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x