Grand Pera yılın son haftasında eğlence ve müziğe davet ediyor

Beyoğlu’na yeni bir soluk kazandıran Grand Pera, lezzeti eğlence, dans ve müzikle birleştirdiği Tastehub katında yılın son etkinlikleri ile keyifli bir hafta sonuna davet ediyor.

Grand Pera Tastehub’da keyifli akşam yemeklerinize bu hafta müzik, dans gösterileri, dj performansları ve stand-up şovlar eşlik ediyor.

29 Aralık Cuma günü saat 20.00’da Swing İstanbul dans perormansına son dönemin en beğenilen gruplarından Manuş-u Ala’nın canlı konseri eşlik edecek. Yemeğinizi yerken hem müziğin keyfine varmak hem de dans etmek isteyenler etkinliğe ücretsiz katılabilecek.

Yılbaşına bir gün kala, 30 Aralık Cumartesi günü Beyoğlu’na gelmek isteyenler için Grand Pera Tastehub dopdolu bir program hazırladı. Saat 19.00’da Bestem Yuvarlak Trio’nun müzik performansının ardından saat 20.00’da Tuz Biber stand- up sanatçıları sahne alacak. Saat 21.00’da ise Overdaze Akademi’nin dj performansı Cumartesi gününüz hem lezzetli hem de eğlence dolu geçecek.

Eşsiz Beyoğlu atmosferinde, tarihi bir dokuyla harmanlanan Grand Pera Tastehub’ın ayrıcalıklı restoranları ve şovlarıyla eğlenceli bir yemek istiyorsanız grandpera.com/tr/sayfa/taste-hub.html sayfasından etkinlikleri takip edebilirsiniz.

 

Grand Pera Hakkında:

Beyoğlu’nun en ikonik yapısı olan Grand Pera tarihi bina, Abraham Paşa tarafından mimar Alexandre Vallaury’ye 1883 yılında inşa ettirilmiş ve ilk olarak konut amacıyla kullanılmıştır. Sonrasında Büyük Kulüp’e kiralanarak Osmanlı’nın ilk sosyal kulübü olarak kullanılmaya başlanmış ve Büyük Kulüp buradan ayrıldıktan sonra tarihi yapı Cercle d’Orient (Serkil Doryan) olarak anılmaya devam etmiştir. Sonrasında ise farklı alanlarda hizmet veren dükkanlara, en şık mağazalara ve seçkin terzilere ev sahipliği yapmıştır. 1983’teki yangından sonra terkedilmiş ve tahrip olmuştur. 2009 yılında ise yenileme kararı çıkarılmış ve halen ayakta kalabilen yapıları korunarak restorasyonu gerçekleştirilmiştir. Günümüzde Grand Pera projesinin bir parçası olarak yer alan bu tarihi yapı, 1. Derece tarihi eser olarak tescillenmiş ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır.

Grand Pera denince akla ilk gelen mekanlardan biri Emek Sahnesi’dir. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan bu sahne, tarihi binası ile birlikte tarihe ve pek çok olaya tanıklık etmiştir. 1924 yılında açılan Emek Sahnesi, o dönemlerde Melek Sineması olarak anılıyordu. Mimarlığı Rafael Alguadiş’e ait olan bu sinemanın perdesinin iki yanına art nouvea tarzda melek heykelleri yerleştirilmiştir. Ayrıca sinemaya giriş olarak kullanılan Melek Apartmanı da sahneye ismini veren etkenlerden. Grand Pera’da hizmet vermeye devam eden Emek Sahnesi, oldukça önemli açılışlara, galalara ve özel gösterimlere ev sahipliği yapmış ve yapmaya da devam etmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x