Herkesin konuştuğu ‘amfide vatandaş’ görüntülerine tepki yağdı! İstanbul Üniversitesi’nden ziyaretler için yeni kurallar

Rektörlük kararı ile İstanbul Üniversitesi’nin kampüsü vatandaşlara açıldı. Alınan kararın ardından ziyaretçiler kampüsü doldurdu. Ders işlenirken gelen vatandaşlar amfilere girerek öğrencileri izledi.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar büyük tepki çekti. Tepki yağan uygulama sonrası İstanbul Üniversitesi’nden ziyaretler için yeni kurallar açıklandı.

Buna göre, İstanbul Üniversitesi’ne ziyaretler için üniversitenin internet sitesinden randevu alınması gerekecek.

Ziyaretlerde Rektörlük binası idari büroları ile eğitim-öğretim görülen binalar, salonlar, etüt sınıfları-okuma salonları ve amfilere giriş yapılamayacak.

8 YENİ KURAL

İstanbul Üniversitesi’nin duyurduğu yeni kurallar şöyle:

1- Üniversiteye ziyaretler hafta içi 13:00 – 16:00 saatleri arasında tarihi ve kültürel niteliklerinden dolayı Beyazıt yerleşkesi bahçesini kapsayacak şekilde gerçekleşecektir.

2- Ziyaret için İstanbul Üniversitesi web sitesi (www.istanbul.edu.tr) üzerinden randevu alınmalıdır.

3- Ziyaretçiler araç ile giriş yapamayacaklardır.

4- Ziyaretlerde Rektörlük binası idari büroları ile eğitim-öğretim görülen binalar, salonlar, etüt sınıfları-okuma salonları ve amfilere giriş yapılamayacaktır.

5- Resmî tatiller (dini ve milli bayramlar, özel günler vb.), sınav günleri ve Üniversite yönetimi tarafından belirlenen zamanlarda kampüs ziyarete kapalı olacaktır.

6- Beyazıt Kampüsü’ndeki tarihi ve kültürel atmosferi deneyimlemek isteyen misafirler, güvenlik görevlileri tarafından yapılacak kontrollere tabi tutulduktan sonra giriş esnasında alacakları ziyaretçi kartları ile yerleşkeye giriş yapabileceklerdir.

7- Üniversite yönetimi gerekli görülen durumlarda ek güvenlik tedbirleri uygulama hakkına sahiptir.

8- Yerleşke ziyaretinde, Üniversitenin eğitim-öğretim ve idari işleyişini bozacak etkinlikler (piknik, grup aktiviteleri vb.) yapılamayacak, ziyaretler sadece kültürel amaçlı gerçekleştirilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x