Hindistan’ın güneydoğusunda trenlerin çarpışması sonucu 10 kişinin öldüğü bildirildi

T24 Dış Haberler

Hindistan’ın güneydoğusunda iki trenin çarpışması sonucu 10 kişi öldü, 27 kişi de yaralandı. Andhra Pradesh eyaletinden Rayagada’ya giden bir tren, karşıdan gelen bir trene çarptı. Reuters’a konuşan üst düzey bir demiryolu yetkilisi, çarpışma sırasında trende 90’dan fazla kişiyi taşıyan iki vagonun raydan çıktığını söyledi. 

Ülkenin demiryolu bakanlığının ön soruşturma sonrası yaptığı açıklamada, çarpışmaya “sabit trenin sinyali aşmasından kaynaklanan insan hatasının” yol açtığı belirtildi.

Çarpışma, Odisha’da üç trenin çarpıştığı , 275 kişinin öldüğü ve binden fazla kişinin yaralandığı tren kazasından sadece dört ay sonra gerçekleşti. Demiryolu Bakanı Ashwini Vaishnaw, X kanalında yaptığı açıklamada, kaza yerinde kurtarma çalışmalarının sürdüğünü ve yaralıların tamamının hastanelere nakledildiğini söyledi. 

Hindistan Başbakanı Narendra Modi‘nin ofisi Pazar günü yaptığı açıklamada, kaza hakkında Vaishnaw ile konuştuğunu söyledi. X’teki gönderide “Yetkililerin kazadan etkilenenlere mümkün olan her türlü yardımı sağladığını” yazdı.  Başbakan, yaslı ailelere başsağlığı diledi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x