İşte Final Fantasy 7: Rebirth’te karakter bağlarını güçlendirme yolları

Bu oyun, derin hikayesi ve unutulmaz karakterleri ile bilinir, ancak karakterlerinizin arasındaki bağları güçlendirmek oyununuzun deneyimini çok daha zengin ve tatmin edici hale getirebilir. Karakter bağlarınızı güçlendirmenin yollarını keşfetmek, maceranız sırasında sizi daha güçlü kılacak ve hikayenin daha fazla katmanını ortaya çıkaracaktır.

Final Fantasy 7: Rebirth‘te dostluklar arasındaki bağlar, oyunun temel temalarından birini oluşturuyor ve oynanış açısından her zamankinden daha önemli bir rol oynuyor. Cloud ve karakter kadrosu arasında güçlü ilişkiler kurarak, her ikili için güçlü yeni hareketlerin kilidini açmanın yanı sıra, oyunun ilerleyen bölümlerinde randevu için potansiyel partnerler olarak onları da açığa çıkarabilirsiniz.

Final Fantasy 7: Rebirth‘te, diğer bazı oyunlarda olduğu gibi, bağlarınızı güçlendirmek için hediye verme mekaniği bulunmuyor. Bu da, bu güveni oluşturmak için biraz daha fazla çaba sarf etmeniz gerektiği anlamına geliyor. Cloud başlangıçta yalnız biri gibi görünse de, aşağıdaki yöntemleri izleyerek tüm arkadaşlarıyla dost olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Karakter bağlarını nasıl artırabilirsiniz?

Hikaye boyunca çeşitli kasabalarda dolaşırken, her parti üyesinin Cloud’a nasıl baktığını, kafalarının üzerinde beliren küçük bir emoji ile görebilirsiniz. Emoji ne kadar mutlu görünüyorsa, sizinle olan bağları o kadar güçlüdür. Hepsi en alt seviyeden başlasa da, hepsini en yüksek seviyeye çıkarmak için yeterince yol bulunmaktadır.

Adım: Karakter bağı üzerinde en büyük etkiye sahip yöntemin yan görevler olduğu görülüyor. Her yan görev, parti üyelerinizden birine odaklanacak ve bu yan görevi tamamlayarak söz konusu karakterle ilişkinizi geliştireceksiniz. Hangi görevin hangi karaktere bağlı olduğunu başlamadan önce bilemeyeceksiniz, ancak tanıtıcı sahneyi görünce anlayacaksınız.

Adım: Partiniz bir kasabada dolaşırken ve bağ seviyelerini görebileceğiniz bir noktadaysa, onlarla konuşun. Ne dediklerine yanıt verme veya yorum yapma fırsatı elde edeceksiniz ve karakterin hoşuna gideceğini düşündüğünüz cevabı seçerek, bağlarınızı daha fazla veya daha az güçlendirebilirsiniz.

Adım: Son olarak, bir karakterle Synergy Attack kilidini açtığınızda, bu atağı savaşta ilk kez kullandığınızda onlarla olan bağınıza bir artış kazanırsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x